Hľadať
starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou - starostlivosť bez čakania - vyšší level v zdravotníctve – výmenný list poukaz nie je nutný – skoncujte s bolesťou -

Fyzikálna terapia, rehabilitácia

Aká je účinnosť elektroterapie?

Aj keď elektroliečba ovplyvňuje bolesť len na prechodnú dobu, mala by byť súčasťou každého komplexného programu na ovládnutie bolesti. Ak sa elektroterapia aplikuje súčasne s podávaním liekov proti bolesti (analgetiká), pomôže zredukovať dávku týchto liečiv aj o 50%.

Čo sa deje v organizme počas elektroliečby?

Elektrický prúd sa zavádza do organizmu cez kožu prostredníctvom malých gumených platničiek zvaných elektródy. Tieto sa prikladajú na bolestivé miesta v súlade s preskripciou lekára. Niekedy sa na aplikáciu používajú gumové prísavky (vákuové elektródy). Elektródy sú pripojené k vysokovýkonnému prístroju, ktorý generuje požadovaný druh prúdu v stanovenej dávke. V elektroterapii sa používa množstvo druhov liečivých prúdov napr. prúdy nízkofrekvenčné, strednofrekvenčné, vysokofrekvenčné, interferenčné, mikroprúdy a pod. Prúd preniká cez kožu rýchlo, čo je väčšinou trochu nepríjemné. Intenzita aplikovaných prúdov sa riadi práve podľa odpovede vášho organizmu.

Počas elektroterapie pacient obvykle pociťuje mierne vibrácie, brnenie, mravčenie, prípadne mierne štípanie. Tieto pocity ale nesmú byť vyslovene nepríjemné; naopak mali by ste v bolestivej oblasti pocítiť uvoľnenie. Pri elektroterapii je preto dôležitý váš slovný kontakt s terapeutom. Pokiaľ intenzita prúdu prekročí prah znesiteľnosti, informujte o tom terapeuta. Vo všeobecnosti by ste sa mali cítiť príjemne (mierne nepríjemný pocit v ošetrovanej oblasti je pritom nutný) a užívať si liečbu, ktorá väčšinou trvá od 8 do 20 minút.

Aké sú nežiaduce účinky elektroterapie?

V ojedinelých prípadoch podráždenie a začervenanie kože pod elektródami.

Ako často sa elektroterapia podáva?

Počet terapeutických sedení závisí od Vášho zdravotného stavu, typu použitého prúdu a odpovede organizmu na liečbu (od rýchlosti ústupu bolesti). Jediná aplikácia elektroterapie zvyčajne nedokáže potlačiť bolesť. Terapia obvykle začína pri počte 5 aplikácii za týždeň, v ďalšom týždni často nasledujú 3 aplikácie. Bežne sa aplikuje dokopy 16-20 procedúr.

Ako sa môžem pripraviť na elektroterapiu?

Ak beriete inzulín alebo lieky na zrieďovanie krvi, mali by ste od svojho lekára pred aplikáciou elektroterapie dostať špeciálne inštrukcie.

Stránky: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18